FARBY

DOPATRZ SIĘ RÓŻNICY

/Farby
Farby 2015-11-09T15:20:26+00:00

Jak uzyskać odpowiedni charakter wnętrza?

[section_separator divider_candy=”top” icon=”fa-paint-brush” icon_color=”” bordersize=”1px” bordercolor=”#dfbd06″ backgroundcolor=”#dfbd06″ class=”” id=””]

 

Jak ważne w życiu człowieka jest nauczyć się opisywać swoje uczucia i emocje, stany w których w danym momencie się znajduje tak samo jaki i dobór kolorów prowadzi do uzyskania harmonii.

W tym artykule chcielibyśmy przedstawić państwu główne aspekty doboru barw, struktur oraz wzorów umieszczonych na ścianach wewnątrz, zewnątrz oraz sufitach waszego domu lub mieszkania. Głownie przy doborze kolorów musimy określić co lubimy, gdzie przebywamy, ile czasu i czy chcemy powiększyć czy też pomniejszyć pomieszczenie. Na te wszystkie pytania musimy sobie odpowiedzieć sami lecz uzyskanie smaku i harmonii uzyskamy po przeczytaniu i zrozumieniu co dane tony barw powodują.

Charakter wnętrza. Kolory podstawowe , to takie które spotykamy na co dzień, to również te które tworzą tęczę, maja swoje przesłanie:

wzornik_colorartbialy kolor colorartBiały: „Najjaśniejsza szarość” to doskonałość i lekkość. To barwa , która domaga się towarzystwa innego koloru, sama w pojedynkę tworzy szkic, dopełnienie jej kolorem nadaje indywidualności.

niebieski colorartNiebieski: Najzimniejsza barwa. Odzwiercie dla nieskończoność, otwarte przestrzenie, morze, niebo, kolor ten optycznie powiększa pomieszczenie. Odpręża ciało oraz łagodzi stany napięcia nerwowego. Idealnie sprawdza się w pomieszczeniach nastawionych na odpoczynek i wyciszeni.

czerwonyCzerwony: Symbol życia, witalności. Najgorętsza barwa, przykuwa uwagę, jednak może być uciążliwa i mecząca. Wyraża ruch dlatego najlepiej sprawdzi się w klubach fitness, korytarzach. Pomieszczeniom dodaje ognia tak wiec warto wykorzystać ja w kuchni czy jadali na zaostrzenie apetytu .

zoltyŻółty: Podstawowa barwa, kojarzona ze słońcem daje ciepło i radość, pobudza do działania odzwierciedla aktywny tryb życia ale także daje poczucie bezpieczeństwa. [separator style_type=”none” top_margin=”5″ bottom_margin=”5″ sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””]

zielonyZielony: Kolor nadziei i harmonii, kojarzy się z odpoczynkiem, bliskim kontaktem z naturą. Działa kojąco na układ nerwowy, zmniejszając tym samym stres, dając uczucie ukojenia i równowagi. Jest to kolor, który dobrze wpływa na regenerację i świetnie nadaje pomieszczeniom charakteru azylu od życia w pędzie.

fioletowyFioletowy: Uspokaja ciało a pobudza umysł do działania, poszukiwania sensu życia. Barwa ta kojarzy się z władzą, szacunkiem i godnością. Kolor ten nadaje wnętrzu charakteru. [separator style_type=”none” top_margin=”5″ bottom_margin=”5″ sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””]

czarnyCzarny: Symbol elegancji i powagi, wywołujący silne emocje. Barwa dominująca, pochłania światło i inne kolory, jednak w kompozycji z innymi kolorami współgra z nimi, ożywia je i eksponuje detale.

brazowyBrązowy: Kolor ziemi, symbolizuje trwałości stabilność i bezpieczeństwo. Brąz to paleta odcieni od żółci… [separator style_type=”none” top_margin=”5″ bottom_margin=”5″ sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””]

Czerczerwieniewienie. Najczęściej wykorzystywany jako uzupełnienie całości, nawiązując często do natury poprzez akcenty drewna, kamienia. [separator style_type=”none” top_margin=”10″ bottom_margin=”5″ sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””]

Przy wyborze kolorów możemy posługiwać się kilkoma podstawowymi wzornikami. Posiadamy firmowy wzornik ColorArtDesign, który posiada 56 wyselekcjonowanych przez naszą firmę kolorów. Na podstawie długoletnich doświadczeń w realizacjach projektów dla naszych klientów powyższy wzornik przygotowaliśmy. Jednakże wiemy że podstawowa paleta może nie być wystarczająca, więc można również posilić się również innymi wzornikami takimi jak Ral, Ncs, StoColorSystem, StoDesign Architectural Colours, itp.